روانشناسی رنگ و اهمیت آن در طراحی تبلیغاتی

  رنگ ها همیشه و همه جا توسط ما دیده میشن اما آیا تا به حال از خودتون پرسیدین که چرا شاید به یک باره رنگی خاص در محصولی بخصوص در قفسه فروشگاه و یا لباس یکی از دوستانمون و یا حتی یک پست در اینستاگرام توجه مارو به خودش جلب میکنه؟
  درسته این همون جادوی رنگه اما با این فرق که یک متخصص و با توجه به خصوصیات اون محصول،لباس و خدمات و یا کالا اون رنگ رو براش معین کرده به زبون ساده تر باید بگیم هر رنگ دارای پیامهای مخصوص خودش به مغز ما هست و اگر شما بتونید با انتخاب رنگ مناسب پیامهایی درست رو به مخاطبینتون بدید اونجاست که شما بردید و همین یکی از مهمترین علل پیشی گرفتن شماست از رغبا !!!
  البته باید گفت بعضی از مواقع شاید باید با افکار مخاطبینتون بازی کنید و برای اونها چالشی رنگی ایجاد کنید و اینجاست که انتخاب رنگ در تبلیغات از یک فرآیند کمی ساده تر تبدیل میشه به معضلی بزرگ و تخصصی اما خوبیه کار اینه که گرافیک یک همیشه همراهتونه پس نگران نباشید و مطمئن باشید که همیشه چراغ ایده های ما برای شما روشنه .
  و در انتهای این پست شاید بد نباشه شمارو کمی بیشتر با مفهوم رنگ ها آشنا کنیم


  :: سفید

  نمایانگر صداقت، پاکیزگی، صمیمیت، ملایمت و معاصر بودن است. سفید بهترین رنگ برای بک‌گراندهای وب است. در تجارت سفید رنگ خستگی‌گیر و انرژی‌بخش است.


  ::سیاه

  اشاره دارد به ظرافت، قدرت، دلیری، شهامت، فریبندگی، شیطان، مهارت. مشکی برای رنگ متن روی یک پس زمینه روشن ایده‌آل است. این نکته را نیز موردنظر داشته باشید که رنگ سیاه به عنوان رنگ پس‌زمینه چشم را خسته می‌کند.


  ::قرمز

  نمایانگر توانایی، هیجان، احساسات شدید، سرعت، خطر و تهاجم است. این رنگ از بیننده توجه به خود را طلب می‌کند. در تجارت به معنی وام و بدهی است. این رنگ شدیدترین رنگ احساس است و ضربان قلب و تنفس را تسریع می‌کند.


  ::آبی
  القاکننده امنیت، اعتماد، مسئولیت‌پذیری، سرما، ایمان، وفاداری، وابستگی و جاه و جلال است. آبی دومین رنگ عوام‌پسند و در تجارت به معنای ضمانت مالی است.


  ::سبز
  نشانگر تندرستی، فراوانی، حاصل‌خیزی، آزادی، شفا و بهبودی، طبیعت، پیشرفت، حسادت و خونسردی است. این رنگ در چشم‌ها راحت‌تر از همه رنگ‌ها دیده می‌شود و در تجارت بیانگر مقام و ثروت است.


  :: قهوه‌ای
  دارای خاصیت تاثیرگذاری، متانت، توانگری مالی و یاری‌کنندگی است. قهوه‌ای رنگ کره خاکی ماست و در طبیعت بسیار فراوان است.


  ::خاکستری
  نشانگر صمیمیت زیاد، اعتبار، نفوذ و عملی بودن است و در تجارت به معنای سنت‌گرایی است. صورتی نمایانگر ملایمت، شیرینی، ظرافت و زنانگی، خوب بودن، بی‌ناهی و پرورش کودک است.


  ::بنفش
  نشانگر وقار، معنویت، شاهانه بودن، عیش و نعمت، دارایی، اعتبار و نفوذ، سوگواری و مهارت است. بنفش طرفداری از سبک‌های هنرمندانه و در تجارت به معنای بزرگ نشان دادن است.


  ::نارنجی
  نمایانگر سرزندگی و شوخ طبعی، لذت و خوشگذرانی، تعادل گرمایی، تشویق کردن، چالاکی و نیرو، تحمل و بلندهمتی است.


  ::زرد
  القا‌کننده نور خورشید، گرمی، خوشی، نامردی، ترسویی و حسادت است. زرد باعث افزایش تمرکز شده، سوختو‌ساز را زیاد می‌کند و سخت‌ترین رنگ برای چشم‌هاست، در تجارت درخواست از نوع روشنفکرانه است و برای تاکید نیز خوب است.


  ::طلایی
  نشانگر گران بودن و پرستیژ است.


  :: نقره‌ای

  نشانگر سرما، علمی بودن و اعتبار و پرستیژ است توام با آرامش و اطمینان

  ARE YOU READY? GET IT NOW!
  Increase more than 500% of Email Subscribers!
  Your Information will never be shared with any third party.